Każdą roletę w domu należy czyścić regularnie oraz nie dopuszczać do jej zabrudzenia. Tradycyjne rolety materiałowe zarówno kasetowe, jak i wolnowiszące nie nadają się do prania. Nie ma możliwości demontażu tkaniny z rolki, ponieważ do jej ponownego nałożenia potrzebne byłyby specjalistyczne narzędzia.  

Jak skutecznie czyścić roletę?

Skutecznym sposobem na oczyszczenie tkaniny rolety jest wykorzystanie odkurzacza. Warto jednak pamiętać, aby ustawić możliwie niską siłę ssącą, a także aby sama końcówka odkurzacza była czysta. W przypadku niewielkich zabrudzeń punktowych można wykorzystać gumkę do ołówka lub wałek do oczyszczania odzieży.

Co jeśli zabrudzenia są mocniejsze?

Wyraźne zabrudzenia możemy spróbować wyczyścić lekko wilgotną ściereczką. Należy jednak postępować bardzo ostrożnie tak, aby na tkaninie nie pozostały odbarwienia i zacieki. Roleta przetarta na morko powinna zostać rozwinięta do momentu jej całkowitego wyschnięcia.

Dodatkowo podczas sprzątania pomieszczenia dobrze jest również odkurzyć oraz przetrzeć mechanizm w taki sposób, aby woda nie wciekała do wnętrza kasety zwijającej/mocującej.

Rolety rzymskie.

Rolety rzymskie są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji od kasetowych i wolnowiszących. Materiały wykonane do ich produkcji są znacznie bardziej odporne, a co za tym idzie – można je z powodzeniem prać w domu – wystarczy do tego woda o temperaturze około 30 °C. Opcjonalnie, tkaninę można oddać do pralni chemicznej. Demontaż rolet rzymskich nie sprawia żadnych problemów, jednak po wielokrotnym praniu, materiał może z czasem tracić swój intensywny kolor.

Sprawdź również:

Zobacz również:   Jak prawidłowo zmierzyć okno do wyceny?

Potrzebujesz naszych produktów? Skontaktuj się!