Co wziąć pod uwagę przy wyborze? W jakich pomieszczeniach sprawdzą się żaluzje drewniane, a w jakich bambusowe?

Jeśli jesteś zdecydowany na żaluzje z naturalnego materiału, ale nie masz pewności, czy lepsze będą żaluzje drewniane czy bambusowe, koniecznie przeczytaj ten wpis.

Żaluzje drewniane wykonane z naturalnego drewna.

To nie tylko piękna ozdoba naszych okien, ale również bardzo praktyczna. Drewno jest dobrym przewodnikiem ciepła, dlatego idealnie nadaje się do pomieszczeń mocno nagrzewających się, chroniąc je przed wysoką temperaturą.

Dodatkowo żaluzje drewniane zdecydowanie bardziej zaciemniają pomieszczenie ze względu na budowę pojedynczych listewek.

Oferta żaluzji drewnianych

Żaluzje bambusowe.

Bambus jest bardziej odporny na wilgoć niż drewno, dlatego często polecany jest do pomieszczeń w których występuje podwyższona wilgotność np. w łazience lub kuchni.
Bambus przez porowatą strukturę w nieco mniejszym stopniu przyciąga kurz niż malowane drewno.

Różnice między żaluzjami drewnianymi a bambusowymi.

  • Łatwość utrzymania – lamele wykonane z drewna bejcowanego są gładsze, przez co nieco bardziej przyciągają kurz i jest on bardziej widoczny niż na lamelach bambusowych. Z drugiej jednak strony, z tego względu, dużo łatwiej czyścić lamele drewniane.
  • Waga żaluzji – żaluzje bambusowe są lżejsze niż żaluzje drewniane, dlatego doskonale sprawdzą się przy dużej powierzchni okien.
  • Odporność na wilgoć – jak pisaliśmy wyżej, żaluzje bambusowe są bardziej odporne na wilgoć, dlatego powinniśmy montować je w takich pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka.

Jesteś zainteresowany? Zapraszamy do współpracy. Chętnie doradzimy i pomożemy wybrać najlepszą opcję do Twojego wnętrza. Zajmujemy się wyceną oraz montażem żaluzji drewnianych oraz bambusowych na terenie Warszawy i okolic. Skontaktuj się z nami.

Sprawdź również:

Potrzebujesz naszych produktów? Skontaktuj się!